Pětikomorová plastová okna GEALAN S 7000 IQ

      

 

Profilový systém S 7000 IQ

Profilový systém S 7000 IQ má konstrukční hloubku 74 mm. Tento do posledního bodu domyšlený systém pěti vnitřních komor zabraňuje vzniku tepelných mostů a optimalizuje termoizolační schopnosti. Doraz středového těsnění je dodatečně opatřen dutými komůrkami. Tím má tento soubor profilů také v oblasti drážky  kontinuálních pět komor. Zjištěná hodnota U této kombinace profilu včetně standardní ocelové výztuže Uf = 1,2 W/m²K je extrémně nízká.

Každé okno je jen tak hezké, jako systém profilů, z něhož je zkonstruováno. Proto jsme našemu exkluzívnímu profilu S 7000 IQ přidali některé zvláštní vlastnosti. Vaše okno tak splní všechny nároky na jeho vzhled, které od Vás požadují Vaši zákazníci: harmonické proporce, oblé tvary, úzké šířky viditelných částí a brilantně hladký povrch.

Okna s úzkými šířkami viditelných částí propouštějí do interiérů budov více světla. Systém profilů S 7000 IQ podporuje tento efekt velmi úzkými viditelnými částmi křídel a čelních lišt a dává tak oknu jemný vzhled. O to, aby úzkými konstrukčními prvky neutrpěla stabilita, se starají příslušně dimenzované výztuže v profilech.

Firma GEALAN nabízí její „bezpečnostním profil S 7000 IQ" včetně ochrany proti vloupání. Přesvědčivými konstrukčními argumenty jsou konstrukční hloubka profilu 74 mm, záměrná volba silnějších materiálů a doraz středového těsnění jako dodatečná bariéra. Tyto prvky jsou doplněny bezpečným sešroubováním kování s rámem.

Systém S 7000 IQ jako první systém profilů úspěšně absolvoval sérii testů proti vloupání autorizované zkušebny. Vystavená osvědčení pro třídy odolnosti WK 1 až WK 3 podle normy DIN V ENV 1627 a násl. pokrývají nejrůznější druhy otevírání, konstrukce oken a provedení profilů pro celou paletu možných oblastí aplikace.

 

                                                                                                       

 

 

  Výhody systému S 7000 IQ

 • vynikající tepelná izolace (Uf = 1,2 W/m²K)
 • volitelně optimální základní větrání systémem GECCO
 • úzká pohledová šířka
 • vysoká ochrana proti proražení/vloupání
 • vysoká statika
 • svařitelná naextrudovaná těsnění v barvách papyrusová bílá nebo černá
 • stejné výztuže v  rámu a křídle
 • osová vzdálenost 13 mm jako v systémech S 3000 a S 8000 IQ
 • mnoho stejných připojovacích profilů jako v systémech S 3000 a S 8000 IQ
 • lze pořídit v mnoha acrylcolorových barvách a s fóliemi v dekoru dřeva.

 

 

 

    Bezpečnost systému S 7000 IQ

 

Profil S 7000 IQ je nabízen včetně ochrany proti vloupání. Neboť velká konstrukční hloubka profilu 74 mm, výrazná tloušťka materiálu a doraz středového těsnění jako dostatečná bariéra, jsou přesvěčivé konstrukční bezpečnostní argumenty. Jsou doplněny zvýšením zajištěním šroubů v křídle. S 7000 IQ jako první profilový systém úspěšně vyhověl všem zkouškám proti vloupání v autorizovaném zkušebním institutu.

 

    Bezpečnostní argumentysystému S 7000 IQ    S S    S 

 

 • Velká konstrukční hloubka 74 mm
 • Pět profilových komor
 • Výrazné materiálové tlouš´tky
 • Doraz středového těsnění jako dostatečná bariéra
 • Kování zašroubováno pevně v křídle

 

   Chránící doraz středového těsnění                                     

 

 •  Zajišťuje okno dostatečně proti nadzvednutí pomocnými nástroji jako je šroubovák, dláto nebo páčidlo.

 

 • Dvojité ostění drážky křídlového kování zajišťuje zvlašť pevné dosednutí šroubů a kování a má dostatečnou odolnost proti vypáčení.

 

   

   Dekory dřeva  pro přirozený vzhled

   

Komu při ztvárnění fasády záleží na přirozeném vzhledu a současně se nechce vzdát výhod moderní okenní techniky, má jen jednu alternativu: plastová okna v provedení  dekoru dřeva. Jsou vhodná jako klasický stylový prvek při sanaci starších domů právě tak jako ke ztvárnění odpovídajícímu dané krajině. Díky oknům s  dekorem dřeva od  GEALANu získává náročná architektura svoji zvláštní estetiku.

Na okna s dekorem dřeva, s fóliováním z vnější i vnitřní strany, se používají hnědě probarvené plastové profily. Tak je i při otevřených oknech zajištěn jejich přirozený vzhled – a je dodatečně zdůrazněn dekorativní účinek dřeva.

 

 

 

  Fóliový program GEALAN

 

Momentálně lze obdržet následující barvy. Prezentace barev slouží jen pro orientaci a nejsou ohledně barevných odstínů závazné.

 

 

 

   Standardní fólie s dekorem dřeva

 

Dub

Zlatý dub

Mahagon

Bahenní dub

Ořech

Oregon IV

    Nestandardní fólie s dekorem dřeva

 

Horská borovice

Douglaska

Světlý dub

Ořech přírodní

Třešeň

Vlašský ořech

NOVINKA: Siena PR Rosso

NOVINKA: Siena PN Noce

    Barevné fólie

 

Krémová bílá

Antracitová šedá

Stříbrná šedá

Jedlová zelená

Ocelová modrá

Čokoládová hnědá

 

 

 

 

Oběma novými fóliemi Siena PR Rosso a Siena PN Noce nabízí firma GEALAN svým zákazníkům fólie, které vyhrály soutěž Black Dot Award. Tuto cenu každoročně získávají nejkrásnější fólie.

Mezi okny v provedení dekoru dřeva a pravými okny ze dřeva nelze díky této fólii pozorovat prakticky žádný rozdíl. Vyznačují se zvláště jemným a estetickým potiskem, a jejich sametový vzhled vyvolává dojem jemně broušeného a perfektně nalakovaného ušlechtilého dřeva. 

 

   

  

                      

 

   

   

  

 

 

 

ALEŠ VLACH - PLASTOVÁ OKNA BRNO, Nám. Svobody 80, 664 42 BRNO - MODŘICE